Białystok, os. Sienkiewicza

Wyślij znajomemu

Podaj wynik równania:

 
Cena
2 400 000 PLN
Powierzchnia
313 m2

To jeden z nielicznych drewnianych domów w Białymstoku. Jego modernistyczna bryła, ukryta wśród szarych prostopadłościennych bloków w betonu, zauważalna jest jedynie dla znawców i koneserów architektury. Zbudowany na początku ubiegłego wieku, przetrwał burzliwe koleje losu, stanowiąc jeden z najlepszych przykładów domów mieszkalnych zrealizowanych w duchu wczesnego funkcjonalizmu na terenie miasta i udanie służąc kolejnym pokoleniom jednej rodziny.

Budynek, wyjątkowo jak na modernistyczną konstrukcję, został zbudowany z drewnianych bali. W przeciwieństwie do typowych budynków z tego okresu drewniana willa nie posiada widocznych elementów konstrukcyjnych, a elewacja została otynkowana.

Dom został wzniesiony w konstrukcji zrębowej. Uwagę zwraca oryginalne mezzanino, zdobione "ząbkowym" szalunkiem, oddzielające pomieszczenia pomiędzy pierwszym piętrem, a poddaszem jako mniej reprezentacyjną częścią budynku. To wyraźny ukłon w stronę włoskich i brytyjskich rozwiązań architektonicznych.

Bryła budynku wpisana została w prostopadłościan. Uskokowa fasada jednej ze ścian idealnie komponuje się z pięciobocznym ryzalitem na sąsiedniej ścianie. Całość dopełnia charakterystyczny dwukondygnacyjny taras usytuowany od strony ogrodu.

Wnętrze budynku zostało funkcjonalnie zaprojektowane. Na dwóch kondygnacjach zaprojektowano szereg pomieszczeń o charakterze mieszkalno- biurowym. W piwnicy usytuowano garaż. W okresie międzywojennym takie rozwiązanie w białostockim budownictwie mieszkaniowym było ewenementem. Istnieje możliwość adaptacji poddasza do celów użytkowych/

Willa usytuowana w centrum miasta, w okolicy niska i wysoka zabudowa. Lokalizacja gwarantuje łatwy dojazd do sąsiednich dzielnic jak i głównych ulic Białegostoku. W niewielkiej odległości znajduje galeria handlowa oraz hotele. W pobliżu usytuowane zostały również banki, sklepy spożywcze, apteki, restauracje.

 • Materiał: Drewno
 • Dach: Blacha
 • Typ okien: PCV, PCV
 • Kształt działki: Prostokąt
 • Ogrodzenie: Drewniane
 • Dostępne w okolicy: Apteka, Fitnes, Centrum handlowe, Szpital, Bazarek, Restauracja, Park, Kościół, Sklep, Rzeka, Gimnazjum, Bank, Plac zabaw
 • Droga dojazdowa: Asfaltowa
 • : Miejska
 • Ciepła woda: Wodociąg miejski
 • : Miejska
 • Rodzaj ogrzewania: Gazowe
Natalia Dawidowicz

Natalia Dawidowicz

Doradca ds. nieruchomości

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę In-Home Katarzyna Grecka dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest In-Home Katarzyna Grecka z siedzibą przy Kaczorowskiego 7, lok.23 U, 15-375 Białystok (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres katarzyna.grecka@in-home.com.pl… czytaj więcej

 

Najlepsze oferty nieruchomości w jednym miejscu

Najlepsze oferty nieruchomości z Białegostoku i okolicy.
Zapraszamy!